دیزاین و تشریفات آیدا تاروردی
قبلی
بعدی

تزیین جایگاه عروس و داماد

به طور کلی امروزه با افزایش مجدد ازدواج ها در کشور ایران قطعا برگزاری مراسمات ابتدایی ازدواج ها نیز بیشتر می شود. یکی از بخش های مهم در بسیاری از مراسمات عروسی قطعا تزیین جایگاه عروس و داماد می باشد. بسیاری از عروس ها و داماد ها همواره به فکر این موضوع هستند تا شبی خاطره انگیز و فوق العاده را برای خود رقم بزنند. بدین ترتیب هر خانواده ای تصمیم می گیرد تا هر قسمت از عروسی یا جشن های مختلف را به بهترین شکل برگزار کند.

این بخش از عروسی ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و نحوه چیدمان و نوع تزئین می تواند در جلوه مراسم شما تاثیرگذار باشد. توجه داشته باشید استفاده از تیم های حرفه ای و شناخته شده برای چیدمان و تزئین جایگاه بسیار مهم است. از این رو قبل از انتخاب یک تیم حرفه ای حتما نمونه فعالیت های مختلف آن گروه را به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

امروزه تزیین جایگاه عروس و داماد توسط وسایل بسیار زیاد و متنوعی صورت می گیرد. همین موضوع نیز سبب شده است تا دست عروس ها و داماد ها در تزئین جایگاه خود باز تر باشد. این موضوع همچنین سبب می شود تا شما انتخاب بسیار راحت تری را تجربه نمایید.

در تزیین جایگاه عروس و داماد به چه نکاتی توجه کنیم؟

همان طور که می دانید شب عروسی و یا مراسماتی همچون عقد برای عروس ها و داماد ها از شب های خاطره انگیز شناخته می شود. بدین ترتیب اولین نکته ای که باید به یاد داشته باشید متفاوت سازی صندلی جایگاه عروس به همراه داماد می باشد. این موضوع یعنی حتما نوع صندلی مهمانان با صندلی زوج موردنظر تفاوت داشته باشد.

یکی از موضوعات دیگری که حتما باید به آن بپردازید بررسی کامل سلیقه زوج ها می باشد. چرا که بر اساس شرکت های اجرایی دکوراسیون، تنوع طرح های تزئین جایگاه عروس در تالار پایان نا پذیر است. این موضوع بدین معناست که هزاران طرح مختلف وجود دارد که به وسیله گل آرایی، بادکنک آرایی و … تزئین شده اند. از این رو شما باید وسایل اولیه خود را حتما شناسایی کنید تا زوج موردنظر نیز نسبت به نوع وسایل به کار رفته در چیدمان آگاه باشند.

هر وسیله چه تاثیری را می تواند در تزیین جایگاه عروس و داماد داشته باشد؟

یکی از موضوعات مهم و اساسی که باید به آن پرداخته شود تاثیرات وسایل مختلف به کار رفته برای تزئینات می باشد. از این رو قصد داریم به معرفی برخی از این وسایل و همچنین تاثیرات آن ها بر زیبایی تزئین موردنظر شما صحبت کنیم.

گل های تزئینی و طبیعی

یکی از محصولاتی که همواره در تزیین جایگاه عروس و داماد وجود دارد گل ها هستند. همان طور که می دانید گل ها انواع مختلفی را از جهت شکل ظاهری و همچنین رنگ ها صاحب هستند. بدین ترتیب انتخاب این محصولات بسیار راحت می باشد.

توجه داشته باشید گل ها در تزیین جایگاه عروس و داماد به دو دسته تزئینی و طبیعی وجود دارد و اغلب استفاده از گل های تزئینی رواج بیشتری دارد. علت این موضوع نیز پژمرده شدن برخی از گل های طبیعی در طول زمان بسیار کم می باشد.

جایگاه گل ها نیز اغلب می تواند بر روی میز عروس و داماد و همچنین در بالای سر زوج ها باشد. این موضوع یعنی شما می توانید به راحتی از این محصولات استفاده کنید و محدودیت های زیادی برای استفاده از آن ها وجود ندارد. قرار گیری این محصولات نیز اغلب بر روی میله های مختلف تعبیه شده می باشد که ظاهر دایره ای مانند دارند.

بادکنک آرایی در تزیین جایگاه عروس و داماد

نیاز است که بدانید بادکنک آرایی همواره در تزیین جایگاه عقد و تزئین جایگاه عروس در خانه ها رواج زیادی داشته است. بادکنک ها نیز به دلیل ساختار جذاب خود همواره می توانند زیبایی های خاصی را برای مراسم شما ایجاد کنند.

اما نیاز است که توجه داشته باشید که استفاده از بادکنک ها در تزیین جایگاه عروس و داماد مورد سلیقه تمامی افراد نمی باشد. چرا که در سال های اخیر استفاده از بادکنک آرایی برای مراسمات مختلف کاهش یافته است. البته این موضوع می تواند نشان از کاهش مراسمات نیز باشد.

به دلیل زیبایی فوق العاده بادکنک و کاربرد های مختلف آن سالانه شرکت های زیادی به تولید این محصول می پردازند. نیاز است که بدانید این شرکت ها بادکنک ها را در رنگ های متنوعی روانه بازار های ایران می کنند.

وجود رنگ های مختلف و همچنین ترکیب آن ها سبب می شود تا شما بتوانید انتخاب راحت تری را داشته باشید. چرا که برخی افراد علاقه شدیدی به رنگ های خاص دارند که تمامی وسیله ها دارای آن رنگ نیستند. بدین ترتیب بادکنک ها به دلیل طیف رنگی گسترده به عنوان اولین گزینه شناخته می شوند.

حریر آرایی در تزئین جایگاه زوج ها

یکی از محصولاتی که در سال های اخیر استفاده از آن در تزیین جایگاه عروس و داماد افزایش یافته است، پارچه ها هستند. پارچه ها در واقع دارای انواع مختلفی هستند و هر یک از آن ها نیز به دلیل داشتن ویژگی های خاص می توانند زیبایی خاصی را به مکان شما ارائه کنند.

یکی از انواع پارچه ها حریر می باشد که دارای ظاهر فوق العاده ای بوده و می تواند تزیین جایگاه عروس و داماد شما را زیباتر کند. اگر سری به نمونه تزئین های انجام شده توسط شرکت های مجرب بزنید حتما نمونه کار حریر آرایی را مشاهده می کنید.

توجه داشته باشید معمولا در پروژه های حریر آرایی وجود تور ها نیز رواج گسترده ای دارد. این موضوع یعنی تور ها به عنوان مکمل اصلی حریر ها در مراسمات شناخته می شوند. از این رو توجه داشته باشید تا تور موردنظر خود را به زیباترین شکل انتخاب کنید.

اگر قصد استفاده از سه وسیله تور، حریر و گل را دارید نیز حتما با دیزاینر و طراح خود در میان بگذارید. چرا که در سال های اخیر ترکیب سه وسیله ذکر شده بسیار زیاد بوده و خروجی بسیار نوینی را نیز از خود بر جای گذاشته است.

استفاده از سازه های چوبی در ابعاد متنوع

اگر توجه داشته باشید استفاده از سازه های چوبی همواره در تمامی مراسماتی که نیاز به تزیین جایگاه عروس و داماد دارند، رواج دارد. حال نیاز است که بدانید چرا چوب ها باید در تمامی مراسمات استفاده شوند که به این موضوع خواهیم پرداخت.

همان طور که می دانید اشکال هندسی زیادی توسط ریاضی دانان کشف شده اند که هر یک از آن ها زیبایی خاص خود را دارند. برای مثال شش ضلعی ها و پنج ضلعی ها به دلیل داشتن ضلع های بیشتر  در این مراسمات بیشتر استفاده می شوند.

حال نیاز است که بدانید استفاده از چوب ها در واقع برای قرار گیری گل ها و تزئینات دیگر بر روی آن ها می باشد. از این رو دیزاینر موردنظر شما با توجه به نوع طرح انتخاب شده از سوی شما ابعاد چوبی مختلفی را انتخاب می کند.

برای مثال اگر طرح انتخاب شده از سوی شما دارای وسیله های زیادی باشد و تزیین جایگاه عروس و داماد شما شلوغ باشد، استفاده از ابعاد هندسی با ضلع های بیشتر در اولویت است. این موضوع نیز به دلیل قرار گیری بهتر وسایل بر روی ضلع های شمالی سازه چوبی مدنظر است.

نورپردازی در تزیین جایگاه عروس و داماد

یکی از مسائل مهم دیگر ترئین جایگاه در تالار انتخاب صحیح نوع نورپردازی می باشد. چرا که اصلی ترین افراد حال حاضر در تالار عروس و داماد هستند بدین ترتیب باید به خوبی نزد مردم دیده شوند. به همین دلیل نورپردازی انجام شده بر روی این دو فرد باید کاملا ویژه باشد.

برای نورپردازی نیز از وسایل متنوعی استفاده می شود که گاهی اوقات هزینه استفاده از آن ها بسیار کمتر است. این موضوع یعنی شما با تزیین جایگاه عروس و داماد به وسیله ابزار نورپردازی می توانید موفق تر عمل کنید.

برای مثال ریسه ها به عنوان یکی از بهترین ابزار ها در تزیین جایگاه عروس و داماد شناخته می شوند. ریسه به دلیل ایجاد نور های سبک و دلنشین می تواند همواره فضای خاصی را برای شما ایجاد نماید. البته ترکیب استفاده از ریسه ها به وسیله سازه های چوبی امکان پذیر می باشد. این موضوع نیز به دلیل قرار گیری ریسه ها بر روی وسیله ای خاص می باشد تا به خوبی نور را بازتاب کند.

از چه میزی برای تزیین جایگاه عروس و داماد استفاده کنیم؟

یکی از موارد و بخش های مهم دیگری که باید به آن توجه شود نوع میز و ابعاد میز موردنظر می باشد. به طور کلی در بسیاری از شرکت های ارائه دهنده تزئینات جایگاه در رابطه با تمامی این مسائل صحبت می شود. البته توجه داشته باشید تمامی شرکت ها این امر را انجام نمی دهند.

به طور کلی استفاده از میز های مربع، مستطیل و دایره مانند در تزیین جایگاه عروس و داماد رواج زیادی دارد. اما همان طور که می دانید در تزئینات از پارچه های مخصوصی استفاده می شود که بر روی میز ها استفاده می شوند. این پارچه ها اغلب دارای ظاهری براق هستند تا به خوبی چشم ها را به سوی خود جذب کنند.

توجه داشته باشید استفاده از میز های دایره مانند در سال های اخیر رواج بیشتری در تناسب با میز های دیگر در تزیین جایگاه عروس و داماد داشته است. بدین ترتیب شما می توانید با استفاده از یک میز دایره مانند و نورپردازی در اطراف آن این تزئین را به خوبی انجام دهید.

آیا نورپردازی به وسیله شمع ها نیز امکان پذیر است؟

در پاسخ کلی این سوال باید بگوییم بله اما باید بدانید که در همه مراسم ها استفاده از شمع مناسب نیست. این موضوع یعنی اگر مراسم شما در فضای باز انجام می شود و بسیار شلوغ است از این تزئینات استفاده نکنید.

چرا که فضای باز می تواند سبب خاموشی شمع های شما و همچنین از بین رفتن تزیین جایگاه عروس و داماد شما شود. همچنین در مراسمات بسیار شلوغ پیشنهاد می شود تا از وسایل دیگر استفاده شود چرا که امکان آتش سوزی وجود دارد.

توجه داشته باشید نورپردازی تاثیر زیادی را در تزیین جایگاه عروس و داماد دارد. بدین ترتیب شما می توانید گاهی اوقات تمام دیزاین خود را به وسیله نور ها انجام دهید. در برخی اوقات دیگر نیز استفاده از نورپردازی تنها در اطراف دیزاین شما کافی است. در هر دو حالت ذکر شده زیبایی خاصی به طراحی موردنظر شما تزریق می شود.

در تزئینات امروزی استفاده از چه وسایلی رواج دارد؟

یکی از سوالات پر تکرار مردم کشورمان که همواره قصد شنیدن پاسخ آن را دارند این موضوع می باشد. حال نیاز است که بدانید شما به هیچ عنوان نباید به مد روز دنیا توجه داشته باشید. البته این مسئله بدین معناست که توجه خود را به طور کامل به سمت مد روز دنیا نبرید.

این مسئله باعث می شود تا شما نسبت به طرح موردنظر خود کاملا دور شوید. از این رو پیشنهاد ما به بسیاری از مشتریان خود این است که طرح موردنظر خود را و همچنین وسایل محبوب خود را اعلام کنند.

به همین دلیل نیز همواره تاکید بر تزیین جایگاه عروس و داماد بر اساس سلیقه شما داریم. توجه داشته باشید علاوه بر وسایل ذکر شده محصولات بسیار زیادی هستند که به تزئین جایگاه عروس در خانه و یا تالار کمک می کنند. برای مثال استفاده از لوستر های تزئین شده به وسیله گل های سفید رواج زیادی دارد.

این موضوع نشان می دهد تا شما نیز حتما ترکیبات مختلفی که سبب ایجاد زیبایی در تزیین جایگاه عروس و داماد می شوند را امتحان کنید. چرا که استفاده از ترکیبات متنوع سبب می شود تا خروجی فوق العاده ای را در زندگی خود به دست آورید.

آیا در نورپردازی تنها از ریسه استفاده می شود؟

نیاز است که بدانید الزامی برای استفاده از ریسه در نورپردازی ها وجود ندارد و این موضوع تنها یک پیشنهاد می باشد. برای مثال شما می توانید از لامپ های کوچک با ولتاژ های بسیار پایین نیز استفاده کنید.

چرا که استفاده از این لامپ ها نیز باعث می شود تا شما صاحب خروجی بسیار مناسبی در مراسم خود شوید. بدین منظور پیشنهاد می کنیم تا از این محصولات نیز استفاده کنید تا دارای بازدهی فوق العاده ای شوید.

برای انجام تزیین جایگاه عروس و داماد از چه افرادی کمک بگیریم؟

یکی از موضوعات فوق العاده مهم و اساسی که تاثیر مستقیم و واضحی بر روی کیفیت خروجی شما دارد کمک از افراد حرفه ای است. نیاز است که بدانید معمولا در حین نزدیک شدن به مراسم موردنظر هیچ زمانی برای هیچ یک از افراد نمی ماند.

در این حالت بهترین راه ممکن استفاده از تیم های ارائه دهنده تزیین جایگاه عروس و داماد می باشد. این گروه ها در واقع دارای سابقه بهتری هستند و وجود این سابقه نیز تضمین کیفیت بالای فعالیت آن ها در این حوزه می باشد.

توجه داشته باشید برخی اوقات نیز دوستان نزدیکی وجود دارند که به دلیل کمک رساندن به شما تزیین جایگاه عروس و داماد را بر عهده می گیرند. از سوی شما این موضوع هیچ ایرادی را ندارد و شما تزیین جایگاه عروس و داماد را به این افراد می سپارید.

اما گروه ما پیشنهاد می کند در چنین مواقعی به دوستان خود پیشنهاد کنید تا از کمک های گل آرایی تشریفات استفاده کنند. چرا که در بسیاری از تالار ها طراحان مجربی حضور دارند که می توانند با بالاتر رفتن زیبایی تزئینات شما کمک بیشتری را کنند. اگر زمان زیادی تا مراسم وقت دارید و علاقه به آموزش دارید میتوانید از آموزش گل آرایی استفاده کنید.

البته این موضوع زمانی رخ می دهد که شما به هیچ عنوان قصد استفاده از تیم های ارائه دهنده تزیین جایگاه عروس و داماد را نداشته باشید. در این شرایط بهترین راه سپردن تزئینات به یکی از دوستان و استفاده از یک طراح برای کیفیت بهتر می باشد.

هزینه تزیین جایگاه عروس و داماد چگونه محاسبه می شود؟

یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از زوج ها برای تزیین جایگاه عروس و داماد برآورد هزینه های مختلف تزئین می باشد. به طور کلی هزینه های تزیین جایگاه عروس و داماد به عامل های متنوعی وابسته است. از این رو پیشنهاد می کنیم تا حتما برخی از عوامل تاثیرگذار را مطالعه کنید تا از خروجی بهتری بهره مند شوید.

قطعا همان طور که می دانید تورم سنگینی در کشور ما وجود دارد و این موضوع باعث می شود تا وسایل تزیین جایگاه عروس و داماد گران باشند. برای مثال امروزه گل ها دارای قیمت بسیار بیشتری در تناسب با وسیله های دیگر هستند.

علت این موضوع نیز زیبایی بی نظیر گل ها در تزئینات و تاثیر ویژه آن ها در زیبایی طرح موردنظر شما می باشد. از این رو پیشنهاد می کنیم که اگر قصد استفاده از تزئینات ارزان تری را دارید حتما فکر استفاده از گل های طبیعی را کنار بگذارید. البته استفاده از گل های تزئینی گزینه مناسب تری می باشد.

علاوه بر این موضوع استفاده از تور و حریر ها می تواند گزینه مقرون به صرفه تری در تزیین جایگاه عروس و داماد شناخته شود. علت آن نیز استفاده کمتر از تور و حریر برای تزیین جایگاه عروس و داماد می باشد که همین موضوع سبب کمتر شدن هزینه می شود.

هزینه های نورپردازی نیز اغلب مقرون به صرفه هستند و امکان استفاده از آن در همه مراسم ها وجود دارد. اما اگر قصد گرفتن یک مراسم مجلل را دارید قطعا به شما لوستر های فوق العاده زیبا را پیشنهاد می کنیم.

شما می توانید به وسیله این لوستر های فضای فوق العاده ای را با ساختار لوستر ها تهیه نمایید. این موضوع یعنی به دلیل وجود کریستال های براق و نورپردازی های خاص در لوستر امکان تزیین جایگاه عروس و داماد از این طریق نیز وجود دارد.

تزیین جایگاه عروس و داماد حرفه ای خود را به چه کسانی واگذار کنیم؟

به شما پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید از نتیجه باکیفیتی در تزیین جایگاه عروس و داماد بهره مند شوید حتما از تیم های حرفه ای کمک بگیرید. در واقع تیم های حرفه ای سالیان درازی در این مسیر فعالیت داشته اند. این موضوع نیز باعث می شود تا شما بتوانید عملکرد بسیار بهتری را داشته و فضای مجلل تری را داشته باشید.

علاوه بر تمامی این موضوعات، تیم های حرفه ای می توانند هزینه های شما را به کمترین مقدار خود برسانند. چرا که این تیم ها خرید محصولات مختلف خود را با پایین ترین قیمت ممکن و به صورت عمده انجام می دهند. همین موضوع باعث می شود تا قیمت تمام شده وسایل آن ها کاهش یافته و در نتیجه قیمت تزئینات نیز کاهش یابد.

در انتخاب تیم های تزئیناتی به چه مواردی توجه کنیم؟

قطعا مسائل زیادی وجود دارند که در حین انتخاب تیم های تزیین جایگاه عروس و داماد باید به آن ها توجه داشته باشیم. برای مثال یکی از اصلی ترین آن ها بررسی اعتبار شرکت دیزاینر شما می باشد. یعنی شما اعتبار آن شرکت را به خوبی مورد بررسی قرار دهید و از صحت فعالیت آن ها مطمئن شوید. علت این موضوع نیز به دلیل وجود شرکت های نامعتبر بسیار زیاد در کشور است.

علاوه بر توجه به این موضوع، دقت زیادی را به فعالیت های گذشته شرکت موردنظر در حوزه تزیین جایگاه عروس و داماد داشته باشید. این مسئله باعث می شود تا شما بتوانید به خوبی فعالیت های قبلی شرکت ها را بررسی کنید و از نمونه کار های انجام شده آن ها نیز بازدید کنید. شما با مشاهده نمونه کار ها می توانید در انتخاب شرکت موردنظر موفق تر عمل کنید.

اما دقت به هزینه های کلی انجام شده نیز امر بسیار مهمی بوده که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید. چرا که برخی از شرکت ها علاوه بر ارائه خدمات نامناسب قیمت های سنگینی را نیز پیشنهاد می دهند. بدین ترتیب حتما قیمت شرکت های مختلف و هدایای آن ها را بررسی نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button