دیزاین و تشریفات آیدا تاروردی
قبلی
بعدی

گل آرایی دسته گل عروس

سنت استفاده از گل و گل آرایی در مراسم عروسی به دوران باستان برمی‌گردد. انواع مختلف گل‎ها نمادهای متفاوتی را در آثار هنری، مراسم و جشن‌ها در فرهنگ‌های سراسر جهان به نمایش گذاشته‌اند. ارتباط گونه‌های مختلف گل اغلب منعکس کننده ظاهر یا ویژگی‌های رفتاری خود گیاه است. در روم باستان، از گل‌ها برای نشان دادن شروعی جدید در زمینه عروسی استفاده می‌شد. در دوران ویکتوریا، دسته گل عروس نشان دهنده امید به باروری و البته وفاداری بود. این سنت عروسی تا به امروز ادامه داشته است، اگرچه نمادگرایی ممکن است از یک جامعه به جامعه دیگر متفاوت باشد.

گل‌ها می‌توانند راهی عالی برای اضافه کردن کمی رنگ، بافت و روح بیشتر به روز خاص شما باشند. با بهترین کیفیت گل‌ها، می‌توانید به ایجاد حس و حال آن روز خاص کمک کنید و سبک شخصی خود را بیان کنید.

 

گزینه‌هایی برای دسته گل عروس

گل‌های زیادی هستند که شما می‌توانید از آنها استفاده کنید، ما در این قسمت تعدادی از گل‌هایی که می‌توانید در دسته گل عروس خود از آنها استفاده کنید را به شما ارائه می‌دهیم.

گل رز

این گل‌ها زیباترین و پرتقاضاترین گل‌های دنیا هستند. در حقیقت ما گل‌های رز در رنگ‌های زیادی داریم، اما برای یک مراسم، گل رز سفید را توصیه می‌کنیم زیرا آنها نماد پاکی و بی گناهی هستند. با این حال، عروس‌های کمتری جرئت می‌کنند از رزهای رنگارنگ به خصوص رز قرمز یا حتی رز آبی برای عروسی استفاده کنند.

 

گل ادریسی

این گل‌ها به لطف رنگ‌های گرم، شکل و ابعاد عالی‌شان ترکیب‌های بسیار رمانتیکی ایجاد می‌کنند. این گل‌ها نماد طبیعت و سادگی هستند و به همین دلیل بسیاری از زوج‌ها برای مهم‌ترین روز زندگی‌شان گل ادریسی (هورتانسیا) را انتخاب می‌کنند.

 

ارکیده

ارکیده به عنوان یکی از مجلل‌ترین، پیچیده‌ترین و پر زرق و برق‌ترین گل‌های جهان در نظر گرفته می‌شود. آنها همچنین نشان دهنده زنانگی هستند، به همین دلیل است که برای عروس عالی هستند. ارکیده‌ها برای ساخت دسته گل‌های آبشاری مناسب هستند، اگرچه در هر دسته گلی به همان اندازه زیبا به نظر می‌رسند.

 

گل داوودی

گل داودی یک انتخاب مطمئن است. از این گل‎های زیبا و مقاوم در دسته گل عروس استفاده می‌شود. این گل‌های زیبا و خاص در رنگ‌های متنوعی موجود هستند و در نتیجه برای هر نوع ترکیب گلی عالی هستند.

 

گزینه‌های دیگر برای دسته گل عروس

به طور سنتی، دسته گل عروس معمولا با یکی از گل‌هایی که در بالا ذکر کردیم یا با ترکیب چند گل در رنگ‌های مختلف درست می‎شود. با این حال، در سال‌های اخیر، شاهد هستیم که عروس‌های بیشتری دسته‌گل‌هایی با ترکیب اکالیپتوس را انتخاب می‌کنند که جلوه‌ای خاص به سبک آنها می‌دهد. همچنین اغلب اوقات شاخه‌ها را با گل‌ها مخلوط می‌کنند تا دسته گل‌هایی متفاوت، طبیعی و ساده ایجاد کنند. این تغییر در روند دسته گل‌ها نشان می‌دهد که زنان بیشتری سبک‌های فعلی را انتخاب می‌کنند.

 

 

معنی گل‌ها در دسته گل عروس

 • گل رز قرمز: اشتیاق
 • گل رز زرد: دوستی
 • گل رز سفید: خلوص
 • اسطوخودوس: جاذبه
 • ارکیده: زیبایی
 • آفتابگردان: قدرت و انرژی
 • شکوفه پرتقال: نشان دهنده معصومیت و پاکدامنی است
 • لاله سفید: ظرافت و عشق کامل
 • داوودی (هورتانسیا) سفید: شجاعت، روحیه مبارزه، اراده
 • شقایق‌های سفید: رمز و راز عشق ابدی
 • گل شیپوری: ظرافت، اشراف، سادگی
 • نیلوفرهای دره: وفاداری و ثروت
 • گل صد تومانی سفید: صداقت و شادی
 • دیزی سفید: بی گناهی

نحوه انتخاب دسته گل عروس

انتخاب دسته گل بسیار مهم است و اساسا بر اساس انتخاب گیاهان و گل‌هایی با ظاهر جذاب و گران قیمت است. با این وجود در انتخاب گل‌های دسته گل عروس باید موارد دیگری را نیز در نظر بگیرید.

سبک خودتان

باید به سبک شخصی خود وفادار باشید تا دسته گل واقعا متعلق به شما باشد. اگر اهل ماجراجویی هستید پس یک طرح شلوغ با ترکیبی از گل‌ها و پرکننده‌ها می‌تواند سبک مناسبی برای شما باشد. از طرف دیگر، اگر شخصیت شما شیک‌تر و ساده‌تر است، ممکن است به دسته‌گل عروسی متشکل از هورتنسیا یا دسته گل ارکیده یا دسته گل‌های رز و غیره علاقه بیشتری داشته باشید.

لباس شما

شکل لباس شما، پارچه‌ای که از آن ساخته شده و غیره مواردی هستند که قبل از انتخاب دسته گل باید به آنها توجه کنید. اگر لباس توری باشد، بیشتر حالت کلاسیک به آن خواهد داشت و دسته گل نیز باید بر اساس آن انتخاب شود. از طرف دیگر، اگر لباس به سبک کرپ است یا مثلاً یقه قایقی دارد، دسته گل عروس نیز باید بسیار شیک‌تر باشد.

سبک عروسی

حتما باید در نظر داشته باشید که سبک عروسی شما باید با استایل و لباس شما ارتباط نزدیکی داشته باشد. هر دورنگ گل‌های نگهداری شده در دسته گل و گل‌هایی که محل برگزاری مراسم و پذیرایی را تزیین می‌کنند با توجه به سبک عروسی تعیین می‌شود: بوهمی، شیک، مدیترانه‌ای، مینیمال، صنعتی و غیره.

محل برگزاری جشن

گل‌ها و گیاهان موجود در دسته گل شما باید با در نظر گرفتن مکان عروسی انتخاب شوند. چه در فضای باز، چه در فضای بسته، در یک مکان با مضمون روستایی یا شهری و غیره، سبک مناسب را تعیین می‌کند.

 

نحوه نگهداری دسته گل عروس بعد از عروسی

پرتاب دسته گل یک سنت تاریخی است که تا به امروز توسط بسیاری از عروس‌ها پذیرفته شده است هرچند بسیاری نمی‌دانند چگونه شکل گرفت. امروزه رسم بر این است که اگر یک زن مجرد دسته گل عروس را بگیرد، نفر بعدی است که ازدواج می‌کند. پرتاب دسته گل اکنون در نیمه دوم پذیرایی انجام می‌شود. برخی از عروس‌ها ممکن است تصمیم بگیرند از پرتاب دسته گل صرف نظر کنند، بنابراین می‌توانند دسته گل را برای خود نگه دارند.

در میان این تازه عروس‌ها، حفظ گل‌های عروسی بعد از مراسم با استفاده از تکنیک‌هایی مانند خشک کردن، انجماد یا فشار دادن رایج شده است. سپس عروس‌ها می‌توانند دسته گل‌های خود را قاب کنند یا آنها را به وزنه کاغذی تبدیل کنند و یادگاری دیگری از روز عروسی خود ایجاد کنند که می‌توانند آن را همیشه نگه دارند.

تفاوت دسته گل عروس طبیعی و مصنوعی

راستش را بخواهید، گل‌های طبیعی و گل‌های مصنوعی قابل مقایسه نیستند. هر کسی که عاشق گل است می‌داند که هیچ چیز مصنوعی هرگز نمی‌تواند با زیبایی گل‌های تازه رقابت کند. با این حال، بسیاری از کسانی هستند که گل‌های مصنوعی را به عنوان دکوراسیون منزل، چیدمان مراسم، هدیه و حتی به عنوان گل عروسی می‌دانند. اگر در حال تصمیم گیری برای قرار گرفتن در بین این دو هستید باید در مورد مزایا و معایب آنها بیشتر بدانید.

مزایا و معایب گل‌های طبیعی

گل‌های طبیعی به سادگی زیبا هستند. در لمس نرم هستند و اکثر آنها معطر هستند. بنابراین همیشه خوب است که برخی از آنها را در خانه خود تازه داشته باشید. آنها شادی زیادی را برای افرادی که این گل‌ها را به عنوان هدیه دریافت می‌کنند به ارمغان می‌آورند. رنگ‌های آنها زنده‌تر هستند، علاوه بر این، وقتی گل‌های تازه را به کسی می‌دهید صمیمانه‌تر و سرشار از احساسات هستند.

با این حال، گل‌های تازه برای همیشه دوام نمی‌آورند! حتی زمانی که به خوبی از آنها مراقبت می‌کنید و تمام تلاش خود را می‌کنید که آنها را در بهترین دماها با آب کافی نگه دارید، در نهایت پژمرده می‌شوند. در واقع، برای زیبا نگه داشتن آنها برای روزها یا هفته‌ها، تلاش زیادی لازم است. علاوه بر این، برخی از افراد به گرده گل آلرژی دارند. اگر به کسی گل تازه می‌دهید، مطمئن شوید که برای او بی خطر است. در نهایت، وقتی به دنبال نوع خاصی از گل هستید، باید بدانید که همه آنها در تمام طول سال در دسترس نیستند. برخی از آنها فقط برای یک یا چند فصل در دسترس هستند.

مزایا و معایب گل‌های مصنوعی

گل‌های مصنوعی پاسخ بسیاری از مضرات گل‌های طبیعی است. آنها هیچ گونه گرده‌ای ندارند، که آنها را برای کسانی که به گل‌های طبیعی حساسیت دارند بی خطر می‌کند. آنها برای همیشه ماندگار هستند و تا زمانی که آنها را بدون گردوغبار نگه دارید زیبا خواهند ماند. بهتر از همه، شما می‌توانید انواع گل‌ها را در تمام رنگ‌های قابل تصور بدون توجه به فصل داشته باشید.

البته، آنها کامل نیستند. دسته گل‌های مصنوعی مضرات زیادی هم دارند. در حالی که مطمئنا می‌توانید گزینه‌های مقرون به صرفه زیادی پیدا کنید. بهتر است آنهایی را انتخاب کنید که ظاهر طبیعی دارند که قیمت آنها نیز به طبع بیشتر است. در غیر این صورت ظاهر آنها جعلی خواهد بود.

 

گزینه‌های تأثیرگذار در قیمت دسته گل

شما می‌توانید دسته گل عروس را با گل‌ها و شکل‌های مختلف سفارش دهید اما هر دسته گل با توجه به خواسته شما قیمت‌های متفاوتی دارد. حال قیمت این دسته گل‌ها به چه مواردی بستگی دارد؟ به مواردی از جمله:

پرورش دهنده‌ها

چرا که به عنوان مثال گل رز در فصل زمستان نمی‌روید اما کشاورزان و گلخانه داران باید با روش مخصوص خود آنها را پرورش دهند.

حمل و نقل

بسیاری از گل‌ها از کشورهای مختلف و از طریق هواپیماها به دست ما می‌رسند و همچنین در اینجا باید با ماشین‌های باربری آنها را جا به جا کنند.

تزئین گل

این موضوع یکی دیگر از دلایل بسیار مهم است. تزیین گل با توجه به وسایل متفاوت مانند کاغذ و ربان مورد استفاده در گل فروشی‌ها بر اساس کیفیت می‌تواند متفاوت باشد.

دیدگاه کاربران
 • زهرا رضایی 9 مرداد 1401

  بهترین گل ها برای گل آرایی و دیزاین دسته گل عروس چه گلهایی هستند؟

  • فریبا جعفری 28 مهر 1401

   من به عنوان میهمان سایت عرض کنم که گل رز مینیاتوری مناسبترین گل برای دسته گل عروس است
   اما در کل سلیقه ای هست

 • هانيه 23 شهریور 1401

  گل آرايي دست گل عروس الان قيمتش چنده!؟

 • راحله میرزایی 7 مهر 1401

  هزینه آموزش حرفه ای گل آرایی چقدره؟

  • پشتیبانی گل آرایی 7 مهر 1401

   هزینه ها متفاوته اما ما سعی کردیم قیمت های آموزش گل آرایی رو طبق تعرفه های اصناف و حتی کمتر از هر جای دیگه ابلاغ کنیم
   برای اطلاع از قیمت ها لطفا با مشاوره رایگان ما ارتباط بگیرید
   با سپاس
   09126788945

 • فاطمه نیکنام 10 مهر 1401

  بهترین گل آرایی کدوم سبک گل ارایی محسوب میشه؟
  درسته که میگن الان گل آرایی مدرن خیلی رو بورسه؟
  با سپاس

  • پشتیبانی گل آرایی 11 مهر 1401

   در کل نمیتوان سبک خاصی را معرفی کرد ، هر سبک گل آرایی مخاطبین خاص خود را دارد
   اما گل ارایی لاکچری یکی از معروف ترین انواع گل آرایی است که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد

 • نیکو 23 آبان 1401

  سلام ادمین عزیز
  یه سوال دارم
  گل آرایی ودینگ چیه؟
  خیلی این روزا صدا در کرده

  • پشتیبانی گل آرایی 27 آبان 1401

   سلام و درود
   گل آرایی ودینگ درواقع همان گل آرایی سفره عقد یا جشن مجلل عروسی است

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button