دیزاین و تشریفات آیدا تاروردی
قبلی
بعدی

گل های مناسب گل آرایی کدامند؟

پرکاربردترین برگ های تزئینی در گل آرایی

سبدهای گل زیباترین کادوهایی هستند که می‌توان به هر مناسبتی به دیگران هدیه داد. از شگفتی‌های این هدیه پرکاربرد آن است که هرگونه احساس عشق، محبت، شادی، قدردانی و همدردی را به دیگران منتقل می‌کنند. هر دسته گل، سبد گل یا تاج گل از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که مهم‌ترین آن گل‌ها هستند. اما این گل‌های زیبا بدون داشتن زمینه‌ای از برگ‌ها که بتوانند زیبایی خود را به‌خوبی روی آنها به نمایش بگذارند، کامل نیستند. انواع برگ های تزئینی این نمایش شکوهمند را کامل می‌کنند و زیبایی گل‌ها را بیشتر جلوه‌گر می‌سازند.

با ما در نگاهی به برگ های تزئینی با قیمت مناسب همراه باشید.

انواع برگ تزئینی:

برگ‌های تزئینی در گل آرایی انواع مختلفی دارند.

 

برگ تزئینی
قیمت برگ های تزئینی

* برگ تزئینی توده‌ای و پرکننده:

برگ‌های پرکننده برگ‌های ریزی هستند که در بین دسته‌ها و سبدهای گل قرار می‌گیرند و نقش پوشش‌دهنده را بازی می‌کنند. از انواع برگ‌های پرکننده می‌توان به نمونه‌های مختلفی اشاره کرد.

1- برگ سرخس چرمی (Leather Fern):

برگ سرخس چرمی از برگ‌های پرکاربرد تزئینی در گل آرایی است. ماندگاری این برگ‌ها بسیار خوب است و می‌توانند تا 21 روز سالم بماند.

2- درخت سرخس (Tree Fern):

برگ‌های درخت سرخس هم از بهترین برگ‌های پرکننده سبدها و دسته‌های گل هستند. این گیاه برگ‌ها و ساقه‌های نازکی دارد و کاربرد زیادی در تهیه دسته گل‌های عروس با گل‌های وحشی، یا دسته گل‌های اروپایی دارد.

3- برگ گل تفلونی (Myrtle):

برگ تزئینی گل تفلونی از بهترین و محبوب‌ترین برگ‌های پرکننده است. ساقه‌های بلند این گیاه پر از برگ‌های براقی است که زیبایی خاصی به هر سبد و دسته گل می‌بخشد. برگ‌های گل تفلونی بیشتر در بخش میانی دسته‌های گل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

4- پیچک (Ivy):

پیچک‌ها برگ‌های مثلثی‌شکل و زیبایی دارند که با اندازه‌های مختلف در سرتاسر ساقه قرار گرفته‌اند. دوام این برگ‌های تزئینی بسیار زیاد است و خراب شدن آنها کند و دیرهنگام اتفاق می‌افتد. از برگ‌های پیچک در تزئین خانه‌ها در جشن‌ها و مهمانی‌ها هم استفاده می‌شود.

5- برگ نقره‌ای (Dusty Miller):

برگ‌های نقره‌ای‌رنگ گیاه برگ نقره‌ای حالتی یخ‌زده و زیبا به سبدهای گل می‌بخشند. گویا گل‌هایی زمستانی هستند و یخ‌ زده‌اند. استفاده از برگ نقره‌ای در سفره‌های عقد و مراسم عروسی معمول است، به‌ویژه در عقد و عروسی‌هایی که در فصل‌های پائیز و زمستان برگزار می‌شوند. هر گلی روی زمینه نقره‌ای این برگ‌ها زیبایی بی‌نظیری را به نمایش می‌گذارد.

6- برگ لیمو (Lemon Leaf):

برگ‌های گرد گیاه برگ لیمو را در هر بخشی از سبدها و دسته‌های گل می‌توانید به کار ببرید. برگ‌های درخشنده لیمو قابلیت تطبیق با هر گل ریز و درشت و هر رنگی را دارد. برگ لیمو و انواع برگ های تزئینی با قیمت مناسب در دسترس شما است.

7- دستبند عسلی (Honey Bracelet):

گیاه دستبند عسلی بهترین برگ‌های پرکننده را در اختیار شما قرار می‌دهد. این گیاه ساقه‌های بلندی دارد که با برگ‌های نرم و نازک پر شده است. این ساقه‌ها را می‌توان در هم بافت یا به هر شکل دیگری درآورد.

8- گیاه گل گندمی یا برگ گل عنکبوتی (Grevillea):

برگ‌هایی ریز و نازک، با ساقه‌های قرمزرنگ یکی دیگر از انواع برگ تزئینی برای دسته گل‌ها و سبدهای گل است. برگ‌های کوتاه و بلند گیاه گل گندمی نقش مهمی در طراحی دسته‌های گل بازی می‌کنند.

9- برگ ابری نقره‌ای (Silver Ragwort):

یکی دیگر از انواع برگ‌های تزئینی، برگ‌های نقره‌ای گل ابری است. این برگ‌های نقره‌ای رنگ و زیبا ظاهری شیک و لوکس به دسته گل‌ها می‌دهند. برگ ابری نقره‌ای در آماده کردن دسته گل عروس کاربرد زیادی دارد. هر گلی به هر رنگی روی این زمینه نقره‌ای‌رنگ خود را به نمایش می‌گذارد. برگ‌های ابری نقره‌ای مقاومت خوبی در برابر شرایط مختلف دارند و دیر پژمرده می‌شوند.

10- برگ کاج نوئل:

برگ‌های سوزنی و پرپشت کاج نوئل نقش پرکننده و کامل‌کننده‌ای را در کنار هرگونه گل، مانند میخک و گل پنبه در دسته گل‌ها بازی می‌کنند.

11- برگ دلار نقره اکالیپتوس (Silver Dollar Eucalyptus):

دلار نقره اکالیپتوس از نمونه برگ‌های دایره‌ای‌شکل است که اندازه آن بین 2.5 تا 5 سانتی‌متر تغییر می‌کند. رنگ برگ‌های دلار نقره اکالیپتوس مات است و این ویژگی برگ‌ها، آنها را به بهترین نمونه برگ‌های پوشش‌دهنده برای گل‌هایی با هر رنگ و اندازه‌ای تبدیل ساخته است.

12- برگ اکالیپتوس کودک آبی (Eucalyptus Baby Blue):

اکالیپتوس کودک آبی نوعی برگ تزئینی متراکم، با اندازه برگ‌های کوچک‌تر از دلار نقره است. رنگ این برگ‌ها بین سبز تا آبی تغییر می‌کند و از بهترین برگ‌های پرکننده برای سبدها و دسته‌های گل به شمار می‌رود.

13- برگ اسپارا (Asparagus):

برگ‌های همیشه‌سبز و پرکننده اسپارا به هر سبد و دسته گلی زیبایی بی‌نهایتی تقدیم می‌کنند. این برگ‌ها یک مجموعه گل را به شکلی یکپارچه و زیبا درمی‌آورند. بافت نرم و انعطاف‌پذیر برگ‌های ظریف و زیبای اسپارا فرم لطیفی به سبدها یا دسته‌های گل می‌دهد. این برگ‌ها در آرایش و زیباسازی خودروها هم کاربرد زیادی دارند.

برگ تزئینی
برگ تزئینی گل ارایی

* برگ تزئینی خطی:

1- برگ زیتونی:

برگ زیتونی برگی باریک، بلند و بسیار زیبا است که در گل آرایی کاربرد زیادی دارد. برگ‌های زیتونی در تزئین انواع گل‌ها، مانند رز و آلاله مورد استفاده قرار می‌گیرند. برگ زیتونی و انواع برگ های تزئینی با قیمت مناسب را از ما بخواهید.

2- نخل مرداب:

از نمونه برگ‌های خطی پرکاربرد در تزئین گل‌ها، نخل مرداب است. برگ‌های باریک و بلند نخل مرداب زیبایی بی‌نظیری به هر دسته گل یا سبد گلی می‌بخشد.

3- برگ اکالیپتوس :

گیاه اکالیپتوس چند نوع برگ تزئینی در اختیار شما می‌گذارد. برگ تزئینی اکالیپتوس خطی یکی از نمونه‌های آن است. البته برگ‌های گرد و قلبی این گیاه از پرکاربردترین برگ‌ها در گل آرایی است. برگ تزئینی اکالیپتوس نقره‌ای رنگ است و گل‌های رنگی را با تمام زیبایی و طراوتشان به تماشا می‌گذارد. برگ‌های بلند و نازک این گیاه کمتر در گل آرایی استفاده می‌شوند و بیشتر به‌عنوان داروی گیاهی کاربرد دارند.

4- برگ پیله موآ یا پیله آ (Pilea):

پیله موآ برگ‌های بلند با رگه‌های رنگی دارد که در اثر تابش کم یا زیاد نور تغییر می‌کنند. این رگه‌ها در نور کم با رنگ کناره برگ‌ها یکی می‌شوند و به رنگ سبز درمی‌آیند. برگ تزئینی پیله موآ زیبایی بی‌نظیری به جعبه‌ها و سبدهای گل می‌بخشد.

5- برگ بامبو:

از نمونه برگ‌های خطی تزئینی، برگ های تزئینی بزرگ و ارزان بامبو است. از برگ‌های بامبو برای پر کردن فضاهای خالی بین گل‌ها استفاده می‌شود. کاربرد دیگر برگ‌های تزئینی بامبو، فرم دادن به تاج گل، سبد گل و همچنین دسته‌های گل است.

6- برگ شمشیری:

برگ‌های خطی گیاه شمشیری با نرمش خوبی که دارد، از بهترین انواع برگ تزئینی برای شکل دادن و تزئین سبدها و دسته‌های گل است.

7- برگ دراسنا (Dracaena):

برگ‌های دراسنا بلند و باریک هستند و لبه‌های قرمزشان آنها را مشخص می‌کند. ساقه‌های باریک برگ‌های دراسنا خاکستری‌رنگ هستند، اما برگ‌هایی سبز و درخشان دارند. برگ دراسنا خطی به رنگ سبز روشن دارد که زیبایی آن را دوچندان می‌کند.

8- برگ لیندا (Linda):

برگ تزئینی لیندا هم از نمونه برگ‌های باریک و بلند است. برگ‌های لیندا ظاهری شبیه دم اسب دارند و از بالای ساقه رشد می‌کنند و به پائین می‌ریزند. برگ‌های لیندا در سه سایز مختلف ریز، متوسط و درشت به فروش می‌رسند.

برگ تزئینی خطی

 

* برگ تزئینی پهن و بزرگ:

1- برگ عبایی:

کاربرد برگ‌های عبایی در تزئین گل بسیار زیاد است. از این برگ‌های پهن و بزرگ در آرایش انواع دسته گل، تاج گل و سبد گل استفاده می‌شود. برگ‌های عبایی از نمونه برگ‌های بادوام و دارای مقاومت بالا هستند و مدت زیادی سالم می‌مانند. به همین دلیل است که دسته گل‌هایی که با برگ عبایی زینت می‌شود، تا مدت زیادی تازگی و طراوت خود را حفظ می‌کنند. برگ های تزئینی بزرگ و ارزان مانند برگ عبایی نقش چشمگیری در تزئین انواع سبدهای گل بازی می‌کند.

2- برگ انجیری:

برگ انجیری نوعی برگ بزرگ برای تزئین است که در گل آرایی کاربرد زیادی دارد. گیاه برگ انجیری برای تزئین انواع سبدهای گل مورد استفاده قرار می‌گیرد. برگ انجیری گیاهی آپارتمانی است و برگ‌هایی شبیه به برگ درخت انجیر دارد. برخی از برگ‌های انجیری برش‌دار و برخی بدون برش هستند. برگ انجیری برای تزئین گل‌هایی مانند داوودی، تاج خروس، لیلیوم و گل بهشت به کار می‌رود و بهترین جلوه را به آنها می‌دهد. دو سایز برگ انجیری برای تزئین در بازار به فروش می‌رسد که یکی سایز کوچک‌تر و دیگری اندازه بزرگ‌تری دارد.

3- برگ آرالیا (aralia):

برگ آرالیا هم نوعی برگ بزرگ برای تزئین است و در دو رنگ قرمز و سبز در طبیعت رشد می‌کند. شکل برگ‌های آرالیا پنجه‌ای است و پنج، هفت یا نه بخش دارند. برگ آرالیا و انواع دیگر برگ‌های بزرگ برای تزئین را به‌صورت دسته‌ای می‌توانید خریداری کنید.

4- برگ آنتوریوم (Anthurium):

یکی دیگر از انواع برگ بزرگ برای تزئین، برگ آنتوریوم است. کارایی این برگ در گل آرایی سبدهای گل بسیار زیاد است.

5- برگ پرنده بهشتی یا استرلیتزیا (Strelitzia):

برگ تزئینی دیگر در بین گیاهان پهن‌برگ برگ استرلیتزیا است. برگ‌های بلند و پهن استرلیتزیا پوشش‌دهی بسیار خوبی در انواع سبدها و تاج‌های گل دارند.

6- برگ سیکاس (Cycas):

برگ‌های سیکاس پهن، سوزنی، بزرگ و مانند برگ‌های درخت خرما هستند. رنگ این برگ‌ها سبز تیره است و کاربرد زیادی در آراستن انواع دسته گل، تاج گل و سبدهای گل دارند.

* برگ تزئینی مصنوعی:

انواع برگ تزئینی مصنوعی را هم می‌توان در گل آرایی مورد استفاده قرار داد. برگ‌های مصنوعی بیشتر در گل‌ آرایی با گل‌های مصنوعی کاربرد دارند. اگر شما هم به دنبال برگ های تزئینی مصنوعی با قیمت مناسب هستید، کافی است با ما تماس بگیرید.

سخن پایانی:

زیبایی و لطافت گل‌ها در کنار برگ‌ها به نهایت خود می‌رسد. گل آرایی با انواع برگ تزئینی زیباترین و دیدنی‌ترین سبدهای گل را به‌عنوان هدیه‌ای به‌یادماندنی تقدیم همگان می‌کند. برای تهیه انواع برگ‌های طبیعی و برگ های تزئینی مصنوعی با قیمت مناسب و حتی آموزش گل آرایی صفر تا صد با ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button