دیزاین و تشریفات آیدا تاروردی
قبلی
بعدی
انواع گل برای دیزاین ماشین عروس

تزیین ماشین عروس به بهترین نحو ممکن

تزیین ماشین عروس

ماشین عروس ! خودرویی با تزئین و دکوراسیون خاص برای آوردن عروس و داماد به تالار یا گشت و گذار در وسط شهر است ! پس باید به بهترین نحو ممکن تزیین شود که در بین سایر خودرو­ها نمایی مجزا و نمادین را به رخ بکشد.

ماشین عروس علاوه بر این که تنها برای یک شب اتفاق می افتد ، نمادی از عنصر ازدواج در کشورمان است باید آن را بسیار جدی گرفت و برای زیبا سازی آن تلاش کرد.

امروزه یکی از دغدغه ­های عروس داماد ها چگونگی تزیین و گل زدن ماشین عروس است . طی سال­های متمادی گل زدن ماشین عروس، هر سال تفاوت هایی با سال های دیگر دارد که البته مد در آن بی تاثیر نیست. اگر گل زدن ماشین عروس در 5 سال گذشته را با سال جاری مقایسه کنیم تفاوت­هایی دارند که این تفاوت­ها می­توانند ناشی از عوض شدن عقیده افراد نیز باشند. چون برخی طراحی ماشین عروس ساده را می پسندند و برخی به دیزاین و گل آرایی مدرن ماشین عروس می­اندیشند و تجملات باب میلشان است.

تزیین ماشین عروس با آیدا تاروردی

نظرات برخی از مشتریان گل ارایی

از جمله نکات حائز اهمیتی و بسیار مهمی که اذهان اکثر زوجین را با توجه به نوع علایق و سلایق در مراسم های عروسی به خود مشغول کرده است گل زدن ماشین عروس. طوری که برخی از عروس و داماد های نازنین ما گل زدن ماشین عروس را به سبک لوکس، سنتی ، مینیمال ، طبیعی و غیره می پسندند.

گل زدن ماشین عروس به دو صورت لاکچری  و ساده  است که در ادامه توضیحاتی درباره آن خدمت شما بزرگواران ارائه خواهیم داد.

از زمان های گذشته تا کنون تزیین و گل زدن ماشین عروس، بخش مهمی از تدارکات مراسم عروسی به حساب آمده و آن را امری خوش یمن و مبارک می دانند. اما نحوه ی تزیین ماشین عروس نیز بسیار مهم است. زیرا اگر زیبا و درست طراحی شود می تواند موجبات یک آیتم جذاب را فراهم کند و یا بالعکس می تواند چهره ی ناملایمی از ماشین عروس ایجاد کند.

برخی افراد دیزاین و تزیین لاکچری ماشین عروس را در تجملات و شلوغی می بینند؛ برخی دیگر زیبایی و شیک بودن ماشین عروس را در سادگی می پندارند؛ در ادامه مطلب به توضیح درباره مواردی از این قبیل خواهیم پرداخت.

انواع ماشین عروس و نوع و رنگ ماشین عروس در گل آرایی

دیزاین ماشین عروس

بر خلاف باور برخی افراد ، یکی از عوامل بسیار موثر در گل زدن ماشین عروس و تزیین آن ، نوع ماشین و حتی رنگ آن می باشد.

در تزیین ماشین عروس برخی گل های بسیار ریز را با رنگ های روشن می پسندند و بسیاری از افراد دیگر نیز گل های درشت را با رنگ های خیره کننده. به هر حال اختلاف نظر در هر زمینه وجود دارد.

به یاد داشته باشید متناسب با اندازه و مدل هر ماشین گل آرایی ماشین عروس متفاوتی باید انجام داد. به عنوان مثال گل آرایی برای ماشین هایی مثل پژو پرشیا و سمند به صورت خطی است و ترجیحاً گل های درشت مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا این دسته از ماشین ها با توجه به ظاهر کشیده خود تزیین و طرح خطی ، آیتم بسیار مناسب تر و زیباتری را در آنها ایجاد می کند.

همچنین گل زدن ماشین عروس، در مورد ماشین هایی که کاپوت های پهن تری دارند ، مثل ماشین های 206 و خودرو های شاسی بلند ، بهتر است تزیین و گل آرایی به صورت قلبی یا گرد صورت گیرد و گل های ریز تر مورد استفاده قرار گیرد.

به خاطر داشته باشید رنگ ماشین عروس و گل ها برای داشتن یک نمای زیبا باید با هم در تضاد باشند. مثلا برای خودرو های با رنگ تیره گل هایی با رنگ روشن مثل صدفی ، سفید و کرم استفاده شود. و برای ماشین هایی با رنگ سفید نیز از گل هایی با رنگ آبی ، قرمز و یا صورتی استفاده کنید.

معمولا مناسب ترین رنگ برای انتخاب رنگ ماشین عروس و تزیین ماشین عروس، رنگ سفید است. چرا که رنگ سفید نماد پاکی و عشق خالص است و همچنین با لباس عروس نیز ست خواهد شد.

ماشین های کلاسیک نیز از جمله خودرو هایی هستند که در سال های اخیر جزء ماشین های گران قیمت به شمار می آیند که امروزه استفاده از این خودرو ها در بین اکثر مردم محبوبیت دو چندانی پیدا کرده است .

گاهی افراد همزمان از لباس کلاسیک، ماشین ، دکور و دیزاین کلاسیک و عمارت یا تالار کلاسیک در مراسمات خود استفاده می کنند. طرح کلاسیک علاوه بر زیبایی، جنبه اصیل بودن و حفظ فرهنگ گذشتگان را نیز داراست و مسلماً اگر قرار است ماشین کلاسیک باشد، تالار و مکان و شیوه برگزاری مراسم و باقی آیتم ها نیز، به صورت کلاسیک اجرا می شوند .

در برخی از مراسم ها قطعا مشاهده شده است که برخی از زوجین ماشین های سنگین مانند کامیون ها را به عنوان ماشین عروس تزیین و گل آرایی می کنند.

قطعا شما نیز در بین اطرافیان ، اقوام و دوستان خود دیده یا شنیده اید که برخی از خودرو های سنگین برای تزئین و گل زدن استفاده کرده اند. معمولا گاهی با گل های درشت و گاهی نیز تور های رنگی و روبان های رنگی  بزرگ تر، تزیین این گونه ماشین ها را انجام می دهند. از روبان در اکثر مواقع برای دستگیره ی ماشین و از تور ها در قسمت جلویی و کناره های آینه ماشین استفاده می کنند. برای تزیین ماشین های بزرگ حتی می‌توان از بادکنک آرایی نیز استفاده کرد. چون این ماشین ها اندازه ی بزرگی دارند احتمالا بادکنک، می تواند نمای زیبایی به تزیین آن ها اضافه کند.

در خیابان های شهرمان، امروزه ماشین هایی با رنگ های  مختلف ، قرمز ، زرد ، صورتی ، آبی و سبز مشاهده می کنیم. تزیین و گل آرایی این گونه ماشین ها به دلیل رنگ خیره کننده آن ها، نمایی زیبا و جذاب به عنوان ماشین عروس به آن ها می دهد. این خودرو ها، ماشین هایی با رنگ های غیر معمول هستند که با گل آرایی و تور هایی با رنگ متضاد خودشان جذابیت زیادی برای عموم مردم دارند. این خودرو ها همچنین در حین حرکت از میان سایر خودرو ها مجزا تر هستند. این گونه ماشین ها جلوه ای تجلی بخش به مراسم می دهند.

نحوه صحیح گل ارایی و تزیین کاپوت ماشین عروس

یکی از مهم ترین قسمت های ماشین ، کاپوت ماشین است که به زیباترین نحو باید تزیین و طراحی شود. برای تزیین کاپوت ماشین روش های ببسیار متنوعی وجود دارد وشما میتوانید از هزاران ایده مختلف برای تزیین و گل ارایی ان استفاده کنید. برای مثال می توان برای تزیین کاپوت ماشین عروس از گلبرگ های دانه دانه شده استفاده کرد. برای تزیین ماشین عروس می توان با گل های غنچه شده حروف اول اسم زوجین را نیز نوشت.

بسیاری از زوجین این ایده را به کار می برند و برخی نیز با استفاده از این گلبرگ ها حروف کلمه Love را روی کاپوت می نویسند. در اکثر اوقات این طرح با گل هایی به رنگ سرخ انجام می شود. زیرا رنگ قرمز نماد قلب آکنده از عشق به همسر است و بیشتر از گل رز سرخ در این خصوص استفاده می شود.

بعضا از ایده عروسک های کوچک مانند خرس، بر روی کاپوت که می توان در مضامین عاشقانه تزیین کرد نیز استفاده میکنند .

همچنین کاپوت ماشین عروس را می توان با بادکنک های رنگی کوچک و بزرگ نیز دیزاین نمود . و با بادکنک های کوچک و بزرگ قلب توخالی یا توپر درست کرد. همچنین با همین بادکنک ها حروف اول اسم زوجین را به صورت لاتین بر قسمت جلویی ماشین می نویسند.

همچنین گاهی برخی از طراحان و گل آرا کاران ، کاپوت ماشین را با تور های بزرگ و رنگی به شکل گل و در طرح هایی دیگر با اشکال زیبایی می پوشانند که ایده ی بسیار زیبایی است.

به یاد داشته باشید ؛ پر کردن صندلی عقب ماشین با بادکنک های رنگی نیز جلوه ی زیبا و شادی بخشی به ماشین عروس می دهد.

در برخی مواقع بر روی کاپوت ماشین برچسب هایی زیبا می چسبانند. این برچسب ها اغلب به شکل های قلب و گل های رنگی و … می باشند. اگر بر روی قسمت جلویی ماشین از گل های برگ دار و درشت استفاده شود زیباتر است و جلوه ای طبیعی به جا می گذارد. از توپ گل نیز به عنوان تزیینات کاپوت ماشین عروس می توان استفاده کرد.

اغلب گل زدن ماشین عروس و تزیین آن در ناحیه کاپوت انجام می شود ، به خاطر اینکه قسمت جلو مورد دید و توجه اطرافیان است. پس اکثراً طراحان برای تزیین این ناحیه از ماشین از انواع وسایل تزیینی مثل اسفنج ها، روبان ها، تور های تزیینی، انواع گل ها(مصنوعی و طبیعی)، برچسب ها، فوم ها و … استفاده می کند.

دانلود فایل PDF آموزش تزیین ماشین عروس

برای دانلود فایل کامل آموزش دیزاین  ،گل آرایی و تزیین ماشین عروس به صورت پی دی اف و کاملا رایگان روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

تزیین آینه ماشین عروس

ترفند های تزیین آینه ماشین عروس

در گل آرایی ماشین عروس علاوه بر بخش­های دیگر ماشین به تزیین آینه نیز باید پرداخت و با ترفند ها و روش های گوناگون آن را به دکور زیبایی از ماشین عروس تبدیل کرد. چون آینه ها در دو طرف ماشین و مورد دید افراد قرار دارند. بهتر است که گل آرایی به صورت صحیح صورت گیرد و با وسایل لازم آن ها را به بهترین شیوه تزیین کرد. به عنوان مثال با استفاده از توپک های گلی و کوچک و همچنین گل های تک ظاهری زیبا به آینه ها خواهید داد.

همچنین مثل بخش های دیگر می توانید آینه ها را با بادکنک های رنگی کوچک و بزرگ زینت داد. علاوه بر بادکنک های معمولی از بادکنک­های هلیومی نیز می توانید برای دیزاین آینه های ماشین عروس استفاده نمایید.

این بادکنک­ها چون در هوا معلق اند، نمای ایستاده و زیبایی بر روی آینه ها به تصویر می کشند. آینه­ها را علاوه بر مواردی که بیان کردیم، می توان با گره زدن روبان های رنگی و سفید و همچنین تور های رنگی به اشکال مختلف تزیین کرد.

تزیین آینه ماشین عروس
تزیین دستگیره ماشین عروس

نحوه تزیین دستگیره ماشین عروس در گل زدن و دیزاین ماشین عروس

در اکثر اوقات علاوه بر کاپوت ماشین، افراد به گل آرایی دستگیره‌ی ماشین عروس نیز می پردازند. زیرا تزیین کردن آن بسیار مهم است و گل آرایی آن زیبایی ماشین را چندین برابر می کند. همانطور که گفتیم برای گل­آرایی دستگیره ماشین از لوازم کم حجم در مقیاس خود دستگیره استفاده شود و سعی شود گل هایی با برگهای نازک و یا غنچه هایی کم‌ پشت به کار برده شود. علت ان تنها این است که گل های کم حجم، فضای کمتری از دستگیره را اشغال می‌کند و راحت تر به آن می چسبد.

به یاد داشته باشید از بادکنک نیز می توان برای تزیین دستگیره ماشین عروس کمک بگیریم. هم از بادکنک های معمولی و کوچک و هم از بادکنک های هلیومی می توان برای دستگیره استفاده کرد. چه در حالت سکون چه در حال حرکت این نوع بادکنک آرایی دکور بسیار زیبا و دلنشینی را در ماشین عروس ایجاد می کند.

در برخی کارگاه ها طراحان از روبان های رنگی و کم عرض برای تزیین استفاده می کنند و این روبان ها را به صورت پاپیونی شکل و گل مانند استفاده می کنند.

تزیین دستگیره ماشین عروس
تزیین سقف ماشین عروس

دیزاین سقف ماشین عروس در گل آرایی ماشین عروس

در تزیین سقف ماشین عروس اگر ماشین عروس شاسی بلند است، سقف را طوری باید تزیین کنید که زیاد سقف بزرگ و نامربوط جلوه ندهد. درواقع باید طرح به گونه ای باشد که از دور نمای زیبایی به ماشین دهد. در این صورت تنها می‌توانید با تور و نوار و روبان قرمز که از اطراف به پایین سرازیر می شود ماشین را دیزاین کنید ، البته طوری که درب ها را هم در پوشش خود قرار دهد.

توجه داشته باشید تور و روبان را به نحوی روی سقف ماشین جاسازی کنید که از لبه های ماشین آثار تزیین گل نمایان باشد.

در این بخش بادکنک و گل زیاد جلوه گری نمی کند زیرا ماشین شاسی بلند است و زیاد در دید مهمان ها نیست ، پس باید تزیین ظریف و گسترده انجام شود.

اما اگر ماشین کفی باشد مثل پژو پارس یا 206 آن وقت داستان فرق می کند ، در این بخش  می توان تزیین را طوری انجام دهید که از روبان قرمز و گل های ریز بیشتر استفاده شود . در کل تزیین سقف ماشین زیاد کاربردی و پر اهمیت نیست ، در صورتی که جلو ماشین و صندوق عقب خودرو و درب ها جلوه ی زیبایی به ماشین عروس می دهد.

دیزاین سقف ماشین عروس در گل آرایی ماشین عروس
تزیین صندوق عقب ماشین عروس

تزیین صندوق عقب ماشین عروس

تزیین صندوق عقب ماشین  عروس به سلیقه عروس و داماد بستگی دارد. برخی افراد دوست دارند که فقط بادکنک سفید و سرخ بکار برده شود و بعضی از مشتریان ترجیح می دهند که با گل سفید و قرمز  و روبان قرمز صندوق عقب ماشین تزیین شود. اما اگر صندوق ماشین مثل سمند سفید رنگ باشد، می توان با بادکنک قرمز و سفید قلب هایی را ایجاد کرد که خیلی زیبا خواهد شد. اگر قلب های ایجاد شده را با بادکنک قرمز و اطرافش را با بادکنک سفید بپوشانید نمای زیبایی به ماشین عروس خواهید داد . البته با گلهای ریز و درشت هم می توان صندوق عقب را گل آرایی کرد.  در صورتی که جلوی ماشین خیلی خلوت دیزاین شده می توانید صندوق عقب را فشرده تر تزیین کنید.

 در فضای عقب ماشین در صورتی که ماشین سفید رنگ باشد از رنگ بنفش برای تزیینات آن می توانید استفاده کنید. همپچنین زمینه سفید و رنگ بنفش جلوه ای زیبا و سلیقه ای باور نکردنی برای ماشین عروس ایجاد می کند.

تزیین صندوق عقب ماشین عروس
نوع گل در تزیین ماشین

انتخاب نوع گل در تزیین ماشین

حجم  و نوع گل نیز در هر دیزاین متفاوت است و به سلیقه افراد بستگی دارد. برخی از افراد از گل های طبیعی و فصلی  و برخی از گل های مصنوعی و رنگی استفاده می کنند. ضمنا نوع گل در هزینه نیز تاثیر بسزایی دارد. برای مثال از گل های ارکیده و نرگس در فصل بهار و گل های رز،  میخک و آفتابگردان در فصل تابستان استفاده می شود و در فصل پاییز از گل های ادریس و گل میخک و همچنین در فصل زمستان نیز از گل هایی چون لاله به کار برده می شود.

نکته : بنا به شرایط فصلی در هر فصل باید گل هایی متناسب فصل و گلهای مقاوم انتخاب کنید. مثلا در زمستان گل هایی را باید انتخاب کرد که در برابر سرما و یخ مقاومت بیشتری داشته باشند و در فصل تابستان نیز گل هایی را باید انتخاب کرد که توان تحمل شرایط گرما را داشته باشند و زود خراب و پژمرده نشوند. البته این موارد برای افرادی صدق می کند که برای تزیین ماشین عروسشان تمایل دارند از گل طبیعی استفاده کنند.

در ادامه ی این مقاله به توضیحی مختصر درباره گل ها خواهیم پرداخت.

گل ارکیده در تمام فصول سال یافت می شود و قیمت نسبتا بالایی هم دارد. نگهداری از آن حساس است و تنوع رنگی زیادی هم دارد و برای تزیین ماشین عروس مناسب است.

  • گل میخک

گل میخک نسبتا ارزان و درعین حال زیبا است و تنوع رنگی بسیاری دارد.

  • گل ادریس

گل ادریس بیشتر جنبه تزیینی دارد و در فرآیند گل آرایی ماشین عروس مورد استفاده قرار می گیرد.

  • گل صد تومانی

گل صد تومنی به دلیل قیمت بالایی که دارد  این اسم را روی آن گذاشته اند که گلی زیبا با رنگ های جذاب است.

انواع گل برای دیزاین ماشین عروس
بادکنک آرایی ماشین عروس

تزیین ماشین عروس با بادکنک

تزیین ماشین عروس با بادکنک یا بادکنک آرایی ماشین عروس  می تواند در تزیین ماشین کاربرد بسزایی داشته باشد. برای مثال کاپوت ماشین ، دستگیره ، سقف ماشین ، آینه ها و داخل ماشین.

قسمت داخلی ماشین عروس را از بادکنک پر می کنند تا زیبایی خاصی به آن بدهد. بادکنک در طرح ها و رنگ های مختلفی وجود دارد که میتواند در بخش های اعلام کرده بنا به سلیقه ذوجین دیزاین شود. مثل بادکنک هلیومی ، قلبی و… وجود دارد که به سلیقه و انتخاب عروس و داماد و نوع گل آرایی آن ها بستگی دارد.

تعدادی از افراد گل و بادکنک را با هم ست می کنند و تعدادی با رنگ های شاد، همچون رنگ سفید ، صورتی، قرمز و غیره که ماشین عروس را تزیین می کنند. همیشه بادکنک سفید با هر رنگی ترکیب شود زیبایی منحصر به فردی  را به نمایش می گذارد.

بادکنک آرایی ماشین عروس
انواع سبک ها برای گل زدن ماشین عروس

گل زدن ماشین عروس به انواع سبک ها

امروزه گل آرایی و تزیین ماشین عروس با سبک های متنوعی صورت می‌گیرد. به عنوان مثال سبک گل آرایی مینیمال، تزیین و گل آرایی  مدرن و در عین حال ساده و پر طرفدار است اما سبک های سنتی و لوکس نیز هستند که در بین برخی دیگر از افراد محبوب اند. سبک ها، شیوه زندگی، آداب و رسوم و عقاید افراد در برگزاری مراسم و یا تزیینات آن نقش بسیار زیادی دارند.

یک ایده زیبای دیگر برای دیزاین ماشین عروس ایجاد تاج بادکنک یا تاج گل بر روی ماشین عروس است. برای این روش، تعدادی گل با رنگ مشخص مثل سوسنی و سفید ، بر روی سقف ماشین به شکلی مشابه با تاج ایجاد می کنند. یا این که با استفاده از بادکنک هایی با رنگ خاص بر روی سقف ماشین، تاج زیبایی ایجاد کرده که در موارد زیادی امروزه این گونه ایده ها به چشم می خورد.

در برخی موارد و معمولا در مراسمات فوق کلاسیک، از حنا یا گچ های مایع برای نوشتن متن های زیبا روی شیشه های ماشین استفاده می کنند و با این کار تزیین ماشین عروس را انجام می دهند. روی شیشه های ماشین عروس حروف اسم زوجین ، کلمات عاشقانه، تاریخ ازدواجشان و غیره را می نویسند.

در برخی مراسم ها هم عروس و داماد ها تزیین ماشین عروس را با پر انجام می دهند. البته این کار با توجه به ظرافتی که دارد مقداری هزینه بردار است ، زیرا نیازمند دقت و زمان بسیار زیادی است. تزیین با پر سفید نشانگر زیبایی ماشین عروس است که با لباس عروس نیز ست می شود.

امروزه در مجالس و محافل مختلف طرح های بسیاری به چشم میخورد که از جمله ی این روش ها، تزیین ماشین عروس با میوه  یا به اصطلاح میوه آرایی است. این روش از جمله روش های هزینه بردار برای عروس و داماد می باشد. برای تزیین ماشین عروس با میوه باید از میوه های تزیینی چون موز، انگور و… استفاده کرد. همچنین باید از چسب هایی مخصوص که این حجم از میوه ها را روی ماشین بتواند محکم کند، استفاده کرد. البته برای تزیین ماشین علاوه بر میوه باید از گل های رنگی که بر زیبایی و طراوت آن می افزاید نیز استفاده کرد.

کلام پایانی

برای گل زدن ماشین عروس باید از افراد ماهر کمک گرفت . حتما به خاطر داشته باشید برای گل آرایی ماشین عروس خود ، به گونه تزیین ماشین را انجام دهید که در دید راننده تاثیر منفی نداشته باشد و از موادی استفاده شود که گل زدن به رنگ خودرو صدمه وارد نکند. همچنین هزینه گل زدن ماشین عروس و یا تزیین آن به  مواردی چون نوع گل، حجم گل، المان موردنظر و مواد استفاده شده و غیره بستگی دارد.

طبق مطالب فوق که خدمت شما عزیزان ارائه دادیم انواع ماشین عروس و انواع تزیین ماشین عروس وجود دارد که طبق سلیقه و عقیده و میل عروس و داماد در طرح ها، رنگ ها، مواد ، حجم ، روش ها ، ابزار و غیره انجام می شود. امیدواریم این مقاله مورد پسند شما واقع شده باشد.

Call Now Button