دیزاین و تشریفات آیدا تاروردی
قبلی
بعدی

گل زیباترین هدیه برای هر مراسم و موقعیتی است. شاید یکی از بهترین کادوهای شما هم باکس گلی بوده که در روز تولد خود از بهترین دوستان و عزیزان خود گرفته‌اید. البته هدیه دادن و بردن گل نیاز به موقعیت خاصی ندارد. گل را می‌توان با هر مناسبت و بدون مناسبت به دوستان و عزیزان هدیه داد. پس چه بهتر که خودتان بتوانید باکس گل مورد علاقه یا مورد نیازتان را تهیه کنید. درست کردن باکس گل کار سختی نیست و آموزش باکس گل این کار را برای شما آسان و شدنی می‌سازد.

با ما در آموزش باکس گل (که یک قسمت کوچکی از آموزش گل آرایی بحساب می آید) و نکته‌های دیگر آن همراه باشید.

وسایل مورد نیاز برای آموزش باکس گل:

برای ساختن باکس گل به وسایل مختلفی نیاز دارید:

* جعبه کادویی.

* گل طبیعی.

* سلفون، نایلون یا کاغذ آلومینیوم.

* اسفنج مخصوص گل.

* روبان و وسایل تزئینی دیگر.

* چسب نواری یا حرارتی.

* قیچی باغبانی یا قیچی آشپزخانه.

آموزش باکس گل هدیه:

برای ساختن باکس گل هدیه در چند مرحله، با ما همراه باشید.

1- آماده‌سازی باکس گل:

آموزش باکس گل با انتخاب باکس مورد نظر شما شروع می‌شود. پس از آن باید یک نایلون، سلفون یا کاغذ آلومینیومی را در داخل باکس قرار دهید تا داخل باکس را به‌طور کامل بپوشاند. استفاده از نایلون، سلفون یا کاغذ آلومینیوم از نفوذ آب به دیوار جعبه گل جلوگیری می‌کند. بدین ترتیب جعبه شما خیس و خراب نمی‌شود. لبه‌های سلفون یا آلومینیوم را به شکلی برش بزنید که از لبه جعبه بیرون نیاید.

2- قرار دادن اسفنج در داخل باکس:

اسفنج مخصوص گل را به اندازه کف جعبه برش بزنید. سپس به مدت 20 دقیقه در داخل آب قرار دهید تا آب مورد نیاز برای مرطوب ماندن را به خود جذب کند. پس از آن اسفنج را برای چند دقیقه بر روی کاغذی بگذارید تا آب اضافه آن خارج شود و داخل جعبه را آب نگیرد. بلندی اسفنج باید به اندازه‌ای باشد که یک‌سوم از بلندی ظرف را پر کند.

3- کوتاه کردن گل‌ها:

شاخه‌های گل را با توجه به بلندی جعبه، و به‌طور مایل برش بزنید تا بهتر آب را به خود جذب کنند و دیرتر پژمرده شوند. توجه داشته باشید که همه گل‌ها را به یک اندازه برش نزنید و هرکدام را با توجه به اندازه مورد نیاز برش دهید. بلندی گل‌ها به اندازه‌ای باشد که سر گل‌ها از جعبه بیرون بمانند و به خوبی دیده شوند. البته در باکس‌های دردار باید قد گل‌ها به‌طور کامل داخل جعبه قرار بگیرند تا بتوانید در جعبه را ببندید.

4- قرار دادن گل‌ها در باکس:

قرارگیری گل‌ها در باکس‌های سرباز باید به‌گونه‌ای باشد که سر گل‌ها به‌طور کامل از جعبه بیرون قرار بگیرند و گل‌آرایی آنها مشخص باشد. با توجه به طراحی و نوع چیدمان خود شروع یه چیدن گل‌ها از کنار یا وسط باکس کنید. آنچه در آموزش باکس گل دارای اهمیت است، هم‌سطح بودن بلندی گل‌ها است. پس از چیدمان گل‌ها، آنها را از زاویه‌های مختلف نگاه کنید تا همه گل‌ها در یک سطح و با بلندی یکسان قرار گرفته باشند.

5- تزئین باکس گل:

اکنون زمان تزئین باکس گل شما است. پس از قرار دادن همه گل‌ها در داخل باکس مورد نظرتان، می‌توانید آن را با روبان، کارت تبریک، گل خشک و وسایل تزئینی دیگر تزئین کنید.

نکته‌های مهم در انتخاب باکس و گل:

* یک نکته مهم در آموزش باکس گل، زیبایی و ماندگاری آن است. باکس گل زیبا و ماندگاری تهیه کنید که قابل نگهداری باشد. بسیاری از افراد باکس‌های گل را تا مدت‌ها با گل‌های داخل آن، یا بدون آنها نگهداری می‌کنند. در غیر این صورت هم باکس هدیه خود را از جنسی تهیه کنید که دست‌ِکم تا پایان عمر گل‌ها دوام و زیبایی خود را حفظ کند.

* از گل‌های مختلفی می‌توانید برای باکس گل خود استفاده کنید که گل‌های رز یکی از آنها هستند. همچنین می‌توانید از ترکیب چند نوع گل مختلف یا چند رنگ مختلف از یک نوع گل استفاده کنید. در واقع محدودیتی در انتخاب رنگ و نوع گل‌ها ندارید.

* گل‌های تازه و شادابی تهیه کنید تا زمان رسیدن به دست دوست و عزیز شما پژمرده نشوند.

* از گل‌های مختلف در تهیه باکس گل بهره ببرید. علاوه بر گل‌های رز، رز مینیاتوری و رز هلندی، از گل‌های میخک، داوودی، لیسیانتوس، لاله و گل‌های دیگر هم می‌توانید برای تهیه باکس گل هدیه استفاده کنید.

انواع باکس گل:

جنس باکس گل:

* باکس گل چوبی:

باکس گل چوبی یکی از بهترین، زیباترین و بادوام‌ترین باکس‌های گل است. انواع باکس گل چوبی در طرح‌ها، رنگ‌ها و شکل‌های مختلف در بازار به فروش می‌رسند که می‌توانید آنها را تهیه کنید. جعبه‌های چوبی گل را می‌توان پس از خشک شدن گل‌ها هم مورد استفاده قرار داد.

* باکس گل مقوایی:

باکس گل مقوایی ساده را خودتان هم می‌توانید درست کنید. البته جعبه‌های آماده کادویی مقوایی هم در شکل‌ها و رنگ‌های مختلف به فروش می‌رسند. باکس گل مقوایی زیبا است، اما باید در آماده‌سازی آن دقت کنید تا جعبه گل خیس و خراب نشود.

* باکس گل شیشه‌ای:

باکس گل شیشه‌ای از زیباترین باکس‌ها برای قرار دادن گل‌های هدیه است. باکس هدیه شیشه‌ای شیک، ماندگار و لاکچری است. البته در چیدمان باکس‌های شیشه‌ای باید نهایت دقت به کار بسته شود، چرا که داخل باکس‌ها دیده می‌شوند.

* باکس گل فلزی:

برخی از باکس‌های گل هم از جنس فلزی و در رنگ‌ها و شکل‌های زیبایی ساخته می‌شوند. این باکس‌ها را می‌توان باز هم مورد استفاده قرار داد. همچنین می‌توان آنها را تبدیل به گلدانی برای کاشت برخی گیاهان کرد.

* باکس گل پلاستیک فشرده:

پلاستیک فشرده هم در ساخت باکس‌های گل مورد استفاده قرار می‌گیرد. گوناگونی رنگ و طرح باکس‌های پلاستیکی زیاد است. پلاستیک فشرده از نمونه جنس‌های بادوام است و پس از پژمرده شدن گل‌ها، باز هم می‌توان از آنها استفاده کرد.

شکل باکس گل:

1- باکس گل ساده:

انواع باکس ساده و هندسی مانند استوانه و مکعب کاربرد زیادی در تهیه باکس گل دارند و انواع مختلفی از آنها را دیده‌اید.

2- باکس گل حروف:

باکس گل حروف یکی از باکس‌هایی است که می‌تواند مورد توجه همگان قرار گیرد. باکس گل حروف در دو شکل آماده می‌شود. در روش اول، باکس گل به شکل حرف اول نام مورد نظر شما طراحی می‌شود و گل‌ها داخل آن چیده می‌شوند.

در روش دومِ تهیه باکس گل حروف، گل‌آرایی گل‌ها به شکل حرف مورد نظر شما طراحی می‌شود. هر دو مدل باکس گل حروف می‌تواند دوست و عشق شما را شگفت‌زده و خوشحال کند. هرچند باکس گلی که به شکل حرروف الفبا ساخته شده باشد، ماندگارتر خواهد بود.

3- باکس گل اعداد:

گاهی اوقات یک عدد برای شما اهمیت زیادی پیدا می‌کند. این عدد می‌تواند روز تولد عزیز شما، چندمین سالگرد ازدواج شما یا هر چیز دیگری باشد. طراحی باکس اعداد هم در آموزش باکس گل به دو صورت است. در روش اول جعبه گل به شکل عدد مورد نظر شما ساخته می‌شود.

در روش دوم، گل‌آرایی داخل جعبه به شکل عدد مورد نظر شما صورت می‌گیرد. استفاده از عددها هم می‌تواند هدیه شما را در ذهن دوست، عزیز یا همسرتان ماندگار سازد.

4- باکس گل گهواره ای:

با روش آموزش باکس گل، شما باکس گل تولد نوزاد را هم می‌توانید تهیه کنید. باکس گل گهواره ای یکی از زیباترین باکس‌های هدیه برای تولد نوزادان است. باکس گل گهواره ای را می‌توانید با گل، بادکنک، روبان، عروسک و وسایل دیگر تزئین کنید.

 5- باکس گل مخصوص ولنتاین:

باکس گل ویژه ولنتاین را در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی می‌توان تهیه کرد. اما باکس‌های قرمز قلبی‌شکل از پرطرفدارترین باکس‌های ولنتاین هستند که با گل‌های رز قرمز هم کامل می‌شوند. در آموزش باکس گل ولنتاین توجه شما را به یک نکته جلب می‌کنیم. جعبه کادویی گل شما می‌تواند به ده‌ها و صدها طرح و رنگ مختلف ساخته و آماده شود. در واقع شما مجبور به استفاده از یک طرح کلیشه‌ای و قراردادی برای روز ولنتاین نیستید.

در تهیه و درست کردن باکس گل مخصوص ولنتاین برای دوست و عزیزتان، خلاقیت خود را به کار بگیرید. شاید نتیجه آن بسیار دیدنی‌تر و خواستنی‌تر از جعبه‌های تکراری قرمز با فرم قلب شود.

 6- باکس گل و شکلات:

باکس گل و شکلات هدیه‌ای مناسب ولنتاین یا هر موقعیت دیگری، برای رساندن پیام عشق و دوستی شما به عزیزتان است. برای آموزش باکس گل و شکلات باز هم شما نیاز به یک جعبه مناسب، گل و البته شکلات دارید. از  شکلات‌های مختلفی می‌توان در تهیه باکس گل و شکلات بهره برد که هرکدام چیدمان خاص خود را نیاز دارد.

7- باکس گل و پول:

اگر باکس گل شما برای کادوی عروسی و تولد است، می‌توانید آن را به شکل باکس گل و پول طراحی کنید. در طراحی باکس گل و پول، بخشی از جعبه گل شما با پول‌های نو که به شکل خاصی چیده شده، پر می‌شود.

بر اساس طراحی‌های مختلفی که می‌توانید به پول‌ها بدهید، آنها را در کنار گل‌ها در باکس هدیه خود می‌چینید. بدین ترتیب باکس زیبای گل و پول خود را آماده می‌کنید.

8- باکس گل و انگشتر:

باکس گل و انگشتر زیباترین کادو برای هدیه دادن حلقه ازدواج و انگشتر کادویی است. در باکس‌های گل و انگشتر فضایی برای قرار دادن انگشتر هدیه، حلقه ازدواج یا کادوهای دیگری مانند ساعت در نظر گرفته می‌شود.

سخن پایانی:

اگر می‌خواهید برای کسی هدیه بگیرید یا تولد دوست و عزیزتان است، باکس گل بهترین هدیه است. اگر می‌خواهید به کسی بگویید دوستش دارید یا قصد خواستگاری از فرد مورد علاقه‌تان را دارید، باز هم باکس گل بهترین همراه شما در این موقعیت‌ها است. آموزش باکس گل این فرصت را برای شما فراهم می‌کند که طرح مورد علاقه خود را در جعبه گل مناسب آن پیاده کنید و به عزیزترین کسان خود هدیه دهید. اگر قصد برگذاری مراسم با شکوهی دارید حتما باید سراغ گل آرایی تشریفات بروید تا کمبودی در مراسم و جشن های شما احساس نشود.

 

Call Now Button