دیزاین و تشریفات آیدا تاروردی
قبلی
بعدی

10 مورد از اصول گل آرایی حرفه ای که هر گل آرا باید بیاموزد

اصول گل آرایی  جز یکی از مهم ترین فاکتور هایی است که هر دیزاینر گل باید بداند . امروزه در جامعه دیگر کسی به گل آرایی صرفا به چشم یک هنر نگاه نمی کنند بلکه گل آرایی امروز تبدیل به یک صنف شده است .

در این صنف کسی موفق خواهد بود که بتواند اصول گل آرایی را از رقبای خود بهتر پیاده سازی کند .

آکادمی آیدا تاروردی با برگزاری کلاس های آموزش گل آرایی و کارگاه های گل آرایی رایگان یکی از بهترین آموزشگاه های گل آرایی است که در این راستا فعالیت می نماید.

ما در آکادمی گل آرایی آیدا تاروردی به شما هنرجوهای عزیز این اصول را آموزش خواهیم داد . اصولی که توسط اساتید مجرب این مجموعه طی سالها تجربه کسب شده و به صورت کاملا رایگان در اختیار شما عزیزان قرار داده خواهد شد .

فهرست مطالب

نکات اولیه گل آرایی را بیاموزید تا آثار تک و منحصر به فرد خلق کنید .
گل آفتابگردان برای گل آرایی
قیمت گل آفتابگردان برای گل آرایی

1- ایجاد تعادل در گل آرایی  اصول گل آرایی

اصل یک تعادل در گل آرایی

در اصل یکم اصول گل ارایی هنر جو باید «وزن بصری» را در هر سوی محور عمودی تقسیم نماید .  بهتر این است که وزن بصری در هر دو طرف برابر باشد. ظاهر نامتعادل هیچگاه حس آسودگی را به مشتری نخواهد داد .

ایجا دتعادل گل آرایی
ایجاد تعادل در گل آرایی

2- ایجاد ثبات در گل آرایی

پدید آوردن وزن بصری در امتداد محور عمودی است . به اینگونه که طرح یا دیزاینی که کف آن سبک باشد و قسمت بالای آن سنگین ، قائدتا یک طرح بی ثبات است . برای ایجاد ثبات در طرح گل ارایی خود می توانید با افزایش اندازه ی پایه و عریض نمودن و سنگین کردن آن به نسبت بالای طرح ثبات نسبی را به وجود آورید.

3- اصل چهارم نسبت در گل آرایی

به اندازه ی نسبی اجزای مختلف طرح  اشاره می کند . هیچوقت گلدان های بزرگ را با گل های کوچک و ظریف گل ارایی نکنید. بهتر است  از گل های یک اندازه استفاده کنید تا نسبت بصری خوبی را به مخاطب نمایش دهند .

4- اصل پنجم مقیاس در گل آرایی

به تناسب اندازه ی سازه با پایه ی آن اطلاق می شود . طراحی گل شما باید برای یک پایه‌ی مشخص صورت گرفته باشد و با پیش زمینه ی آن تناسب داشته باشد.

5- ایجاد جهت در گل آرایی

 طرح خود را در اطراف محور مرکزی توزیع کنید. به این صورت که طرح گل آرایی  شما باید به نحوی باشد که کل اجزا از یک نقطه انشعاب گرفته باشند .

ایجاد جهت در گل ارایی

6- ایجاد ریتم در گل آرایی

ایجاد ریتم در طراحی گل آرایی  در واقع یک نوع تکنیک تکرار بافت، رنگ، فضا یا شکل و یا اندازه در طرح است . همچنین فضاسازی یکی از نکات پرکاربرد و موثر برای به کار بردن ریتم در یک دیزاین گل ارایی است. در اینجا بهترین مثال قانون فیبوناچی برای فضاسازی است که می توان گفت بلندی هر آیتم جلویی باید به اندازه ی مجموع بلندی دو آیتم قبل از خود باشد.

7- تسلط در گل آرایی

وقتی شما در طراحی خود از یک رنگ، بافت، اندازه یا شکل اصلی استفاده کنید و گل ارایی خودتون رو با مقادیر کوچکی از جزییات دیگر کامل کنید به این شیوه تسلط در گل آرایی می گویند. حفظ تسلط در مورد یکی از این مواد باعث می شود که طرح پایانی شما هماهنگی بیش تری داشته باشد و از لحاظ بصری چشم نواز شود. به یاد داشته باشید وقتی شما از دو رنگ متفاوت به میزان مساوی استفاده کنید باعث می شود که طرح جذابیت خود را از دست بدهد زیرا هر دو رنگ برای تسلط خود رقابت کرده و منجر به نازیبایی شده اند.

8- ایجاد تضاد در گل آرایی

 وقتی شما در گل ارایی خود از رنگ ها، شکل ها و بافت های متضاد استفاده میکنید این امر منجر به افزایش تنوع در طرح شما خواهد شد و طرح را از یکنواختی خارج میکند و زیبایی آن را افزایش می دهند. البته ضروری است که یک بافت، شکل یا رنگ به صورت غالب باشد اما اجزایی را در طرح خود استفاده کنید که تضاد ایجاد کند و به طرح تان عمق ببخشد.

9 – نقطه ی کانونی در گل آرایی را فراموش نکنید

همیشه به یاد داشته باشید ؛ نقطه ی کانونی اغلب اوقات در بخش پایینی مرکز قرار می گیرد که نگاه بیننده به آن سمت هدایت می‌شود. برای گسترش نقطه ی کانونی شما می توانید از اصول بیان شده در موارد فوق استفاده کنید. با فضاسازی، رنگ و اندازه ی مناسب می توانید نگاه بیننده را به سمت مرکز طرح هدایت کنید.

10 – ایجاد وزن بصری در گل آرایی

 وزن بصری فی الواقع به این صورت خلاصه می‌شود که ؛ آن چه که باعث می شود نگاه  بیننده به سمتی حرکت کند و همانجا بماند (قفل شود) یا به همان نقطه ی مشخص بازگردد، وزن بصری نامیده می شود. به عنوان مثال رنگ های روشن اغلب چشم نوازتر از رنگ های تیره و دارک هستند، اما کمیت نسبی رنگ های مختلف برای جایی که وزن بصری قرار می گیرد، دارای اهمیت است.

پست های گل آرایی

Call Now Button